درباره شهرداری

شهرداری اسدآباد در سال ۱۳۳۰ تاسیس گردیده و از این سال تاکنون نسبت به خدمات دهی و خدمات رسانی به همشهریان عزیز اقدام نموده است. مکان ساختمان و ستاد مرکزی شهرداری در خیابان امام(ره)، روبه روی پارک شهید رجایی واقع شده است.

از جمله تعدادی شهرداران اسبق شهر اسدآباد می توان به آقایان مرتضی سلیمانی، رحمت اله بابائی، صادق پوینده، بهزاد کاظمی، رحیم الوندی، نوروز سرابی، حمزه عبدکوند، کاظم سعیدی، پیمان سبزه ای، علیرضا فعله گری و شاهین کلانتری بنگر اشاره کرد و اکنون نیز آقای  بهرنگ دالوند به عنوان شهردار اسدآباد مشغول به فعالیت هستند.

شهرداری اسدآباد از سه معاونت تشکیل شده است: ۱-معاونت توسعه و مدیریت منابع که در ساختمان مرکزی شهرداری واقع شده است. ۲-معاونت عمران و شهرسازی که در ساختمان مرکزی شهرداری واقع شده است. ۳-معاونت خدمات شهری که در ساختمات معاونت خدمات شهری در بلوار ۲۲ بهمن پایین تر چهارراه تویسرکان واقع شده است( واحد فضای سبز از واحدهای زیر مجموعه معاونت خدمات نیز در این ساختمان قرار دارد)

همچنین شهرداری اسدآباد دارای دو سازمان زیر مجموعه است: ۱-سازمان مدیریت حمل و نقل همگانی شهرداری که در محوطه ساختمان مرکزی(بانک ملی سابق) واقع شده و کلیه امورات تاکسی ها و مینی بوس ها و وانت بارها و …. توسط این سازمان انجام می گیرد. ۲- سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری که ساختمان شماره یک و مرکزی آن در خیابان سپاه پاسداران دور میدان فرهنگیان واقع شده و ساختمان شماره دو آن نیز در میدان جانبازان ابتدای بلوار شهداء واقع شده است.

از جمله دیگر ساختمان های شهرداری می توان به واحد موتوری زیر مجموعه معاونت خدمات شهری در بلوار ۲۲ بهمن پایین تر از چهارراه تویسرکان(روبه روی ساختمان معاونت) و همچنین ساختمان شورای اسلامی شهر (محل دفتر شورا و برگزاری جلسات شورا) در خیابان سپاه پاسداران جنب ساختمان آتش نشانی اشاره کرد.

ادارات و واحدهای در حال انجام وظیفه در ساختمان مرکزی شهرداری نیز بدین شرح هستند: اداره مالی و ذیحسابی، اداره منابع انسانی و فناوری اطلاعات، اداره حقوقی و املاک، اداره عمران و فنی، اداره شهرسازی و واحد حراست و واحد درآمد.