Wednesday 23rd June 2021

بلوار شهید زیوری اسدآباد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

 

افتتاح بلوار شهید زیوری یکی از طرح های شاخص شهرداری های کشور و استان همدان بود که به صورت ویدئوکنفرانس و همزان در سراسر کشور با دستور رئیس جمهور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهرداراسدآباد درآیین افتتاح بلوار شهید زیوری گفت: خدا را شاکرهستیم، پروژه بلوار شهید زیوری به عنوان یکی از طرح های عمرانی برای رفاه حال شهروندان باوجود همه کم وکاستی های مالی و مشکلاتی که بی وقفه درمسیر توسعه وبرنامه های شهرداری وجود داشت،اجرا واکنون شاهد افتتاح آن هستیم.

علیرضا فعله گری افزود:نکته قابل اهمیت در اجرای این پروژه همت بلند و تلاش شبانه روزی واحدهای مختلف شهرداری شامل واحدعمران، واحد خدمات شهری و… بوده ومورد مهم دی

گر اجرای این بلوار درمدت زمان کوتاه بوده است.

وی ادامه داد:اجرای این پروژه در زمانی انجام شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیت ها بیشتر طرح های عمرانی دچار رکود و تعطیلی بود.

 

تاریخچه شهر

شهرستان زیبای اسدآباد، یکی از شهرهای استان همدان است که دارای پیشینه‌ی تاریخی ارزشمندی است. این منطقه از ایران را می‌توان به عنوان یکی از مناطق گردشگری کشور معرفی کرد که با حضور جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی متعدد، گزینه‌ای مناسب برای بازدید گردشگران و توریست‌های سراسر جهان است. این شهرستان از غرب به سنقر کرمانشاه، از جنوب به کنگاور کرمانشاه، از شمال شرقی و مشرق به شهرستان بهار و از شمال به شهرستان قروه در سنندج، محدود شده است.این شهر از گذشته یکی از مناطق آباد و سرسبز ایران بوده است و به «آدراپانا» شهرت داشته است.

پس از فتح این منطقه توسط «سعد وقاص» از فرمانروایان مشهور عرب در فتوحات اسلام، این منطقه به «سعدآباد» و پس از آن به «اسدآباد» شهرت یافت. دانشمندان و بزرگان زیادی در این خطه تربیت شده و به شهرت رسید‌ه‌اند که می‌توان به «سید جمال‌الدین اسدآبادی» از روشنفکران مسلمان، «عبدالجبار معتزلی» از شاعران مشهور قرن چهارم هجری قمری، «محزون اسدآبادی» و «روح‌القدوس» و «استاد سجادی» از خطاطان خبره و معروف کشور اشاره کرد. زبان اصلی مردم این شهرستان، فارسی است اما در برخی از مناطق آن کردی، ترکی و لری نیز صحبت می‌شود. جالب است بدانید که بیش از ۱۰۰ جاذبه‌ی گردشگری در «اسدآباد» وجود دارد که برخی از آن‌ها به ثبت جهانی و برخی دیگر نیز به عنوان میراث ملی ایران به ثبت رسیده است.

اوقات شرعی

ورود به پنل کاربری

Template Design:Dima Group