Wednesday 23rd June 2021

افتتاح سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری شهرداری اسدآباد در سومین روز از دهه مبارک فجر

در سومین روز از دهه مبارک فجر  سه طرح شهرداری با حضور مسئولین شهر به بهره برداری رسید


اولین طرح، افتتاح سامانه ۱۳۷ شهرداری موسوم به سامانه مدیریت شهری شهرداریها می باشد که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان به بهره برداری رسید. شهردار اسدآباد در آئین افتتاح این طرح بیان کرد: شهروندان اسدآباد از این پس می توانند با شماره گیری ۱۳۷ تمام مشکلات مرتبط به شهرداری را مطرح و از طریق همین سامانه پیگیری نمایند . در واقع سامانه ۱۳۷ پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری می باشد. وی در ادامه افزود این خدمت در جهت تحقق اصل دولت الکترونیک به بهره برداری رسیده و همچنین با توجه به فراگیری ویروس کرونا، لزوم کاستن از مراجعات حضوری شهروندان و هدفمندتر شدن خدمات و سرعت در ارائه خدمات رسانی و همچنین احصا و دسته بندی مشکلات شهر و اولویت بندی برای برنامه ریزی بهتر آینده شهر و پروژه های عمرانی به مرحله اجرائی رسیده است، که امید است با مشارکت شهروندان  بتوانیم گامی مهم در جهت عمران و آبادانی شهر برداریم.

تاریخچه شهر

شهرستان زیبای اسدآباد، یکی از شهرهای استان همدان است که دارای پیشینه‌ی تاریخی ارزشمندی است. این منطقه از ایران را می‌توان به عنوان یکی از مناطق گردشگری کشور معرفی کرد که با حضور جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی متعدد، گزینه‌ای مناسب برای بازدید گردشگران و توریست‌های سراسر جهان است. این شهرستان از غرب به سنقر کرمانشاه، از جنوب به کنگاور کرمانشاه، از شمال شرقی و مشرق به شهرستان بهار و از شمال به شهرستان قروه در سنندج، محدود شده است.این شهر از گذشته یکی از مناطق آباد و سرسبز ایران بوده است و به «آدراپانا» شهرت داشته است.

پس از فتح این منطقه توسط «سعد وقاص» از فرمانروایان مشهور عرب در فتوحات اسلام، این منطقه به «سعدآباد» و پس از آن به «اسدآباد» شهرت یافت. دانشمندان و بزرگان زیادی در این خطه تربیت شده و به شهرت رسید‌ه‌اند که می‌توان به «سید جمال‌الدین اسدآبادی» از روشنفکران مسلمان، «عبدالجبار معتزلی» از شاعران مشهور قرن چهارم هجری قمری، «محزون اسدآبادی» و «روح‌القدوس» و «استاد سجادی» از خطاطان خبره و معروف کشور اشاره کرد. زبان اصلی مردم این شهرستان، فارسی است اما در برخی از مناطق آن کردی، ترکی و لری نیز صحبت می‌شود. جالب است بدانید که بیش از ۱۰۰ جاذبه‌ی گردشگری در «اسدآباد» وجود دارد که برخی از آن‌ها به ثبت جهانی و برخی دیگر نیز به عنوان میراث ملی ایران به ثبت رسیده است.

اوقات شرعی

ورود به پنل کاربری

Template Design:Dima Group