Friday 27th November 2020

گرامیداشت روز شوراهای اسلامی شهر و روستا

🌹بسم الله الرحمن الرحیم🌹
🔴حضور مهندس مجید درویشی فرماندار اسدآباد، به همراه معاونین محترم و مهندس فعله گری شهردار اسدآباد،به همراه معاونین محترم در صحن شورای اسلامی شهر اسدآباد به مناسبت، سالروز تاسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا و عرض تبریک به اعضای محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اسدآباد .
🔴در پایان جلسه از زحمات کلیه اعضای شورای شهر با اهدای لوح تقدیر از طرف فرماندار و شهردار محترم تقدیر و تشکر به عمل آمد .

🔷روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اسدآباد🔷

تاریخچه شهر

شهرستان زیبای اسدآباد، یکی از شهرهای استان همدان است که دارای پیشینه‌ی تاریخی ارزشمندی است. این منطقه از ایران را می‌توان به عنوان یکی از مناطق گردشگری کشور معرفی کرد که با حضور جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی متعدد، گزینه‌ای مناسب برای بازدید گردشگران و توریست‌های سراسر جهان است. این شهرستان از غرب به سنقر کرمانشاه، از جنوب به کنگاور کرمانشاه، از شمال شرقی و مشرق به شهرستان بهار و از شمال به شهرستان قروه در سنندج، محدود شده است.این شهر از گذشته یکی از مناطق آباد و سرسبز ایران بوده است و به «آدراپانا» شهرت داشته است.

پس از فتح این منطقه توسط «سعد وقاص» از فرمانروایان مشهور عرب در فتوحات اسلام، این منطقه به «سعدآباد» و پس از آن به «اسدآباد» شهرت یافت. دانشمندان و بزرگان زیادی در این خطه تربیت شده و به شهرت رسید‌ه‌اند که می‌توان به «سید جمال‌الدین اسدآبادی» از روشنفکران مسلمان، «عبدالجبار معتزلی» از شاعران مشهور قرن چهارم هجری قمری، «محزون اسدآبادی» و «روح‌القدوس» و «استاد سجادی» از خطاطان خبره و معروف کشور اشاره کرد. زبان اصلی مردم این شهرستان، فارسی است اما در برخی از مناطق آن کردی، ترکی و لری نیز صحبت می‌شود. جالب است بدانید که بیش از ۱۰۰ جاذبه‌ی گردشگری در «اسدآباد» وجود دارد که برخی از آن‌ها به ثبت جهانی و برخی دیگر نیز به عنوان میراث ملی ایران به ثبت رسیده است.

اوقات شرعی

ورود به پنل کاربری

Template Design:Dima Group